Uzun yolculuklarda evcil hayvanların uyku saatlerine dikkat ediliyor mu?

Uzun yolculuklarda evcil hayvanların rahat uyuyabilmesi ve personellerimizin istirahat edebilmeleri için gece saatlerinde pet nakil araçlarımız dinlenmeye geçer. Verilen molalarda pet nakil aracımızın ısısını sabit tutmak için klimalarımız sürekli çalışmaktadır.

Ebeveynsiz yolculuğa çıkacak evcil hayvan en az kaç aylık olmalıdır?

Ebeveynsiz yolculuğa çıkacak evcil hayvan en az 60 günlük olmalıdır. Duruma göre 45 günlük yavrular da veteriner onayı alındıktan sonra araç yolculuğu yapabilirler.

Yeni doğan evcil hayvanlar için pet transfer önerir misiniz?

Yeni doğan evcil hayvanlar en az 45 günlük olana kadar kesinlikle yolculuk yapmamalıdırlar. 45 günün ardından veteriner onayı alındıktan sonra araç yolculuğu yapabilirler. Zorunlu şartlarda yanlarında anneleri olmak şartıyla pet transfer yapılabilir. Tek başına yolculuk yapması zorunluluğu olan yeni doğan yavrular özel transfer ile ulaşım yapabilirler. Fakat bu çok büyük bir risktir.

Yolculuklarında tuvalet ihtiyaçları için mola veriliyor mu?

Patili dostlarımızın bütün ihtiyaçları için mola verilmektedir. Verilen molalarda mama , su , tuvalet ve oyun ihtiyaçları personellerimiz tarafından büyük bir hassasiyetle karşılanmaktadır.

Araç ve personeller Covid-19 önlemlerini alıyor mu?

Araçlarımız düzenli olarak nakil esnasında ve sonrasında detaylı bir şekilde dezenfekte edilmektedir. Personellerimiz maske , eldiven ve dezenfektasyon konusunda gerekli hassasiyeti göstermektedir.

Olası bir aksilikte araçta bir sağlık sağlık bilgisi olan personel bulunuyor mu?

Olası bir aksilikte araçtaki personelimiz ilk yardım bilgisine sahiptir. İlk müdahalenin ardından pet nakil aracımızın bulunduğu lokasyona en yakın veteriner kliniğine ( yoksa resmi veteriner hekimlikleri ) başvurularak gerekli müdahale yapılmaktadır.

Pet nakil araçlarınızda olası her durum için tedbirler (ilk yardım çantası vs.) alındı mı?

Pet nakil araçlarımızda olası bir kaza, yaralanma gibi durumlarda kullanılmak üzere ilk yardım çantaları bulunmaktadır. Fakat tıbbi olarak tedavi maksatlı kullanılmakta olan ilaçları veteriner hekimlerin birebir tıbbi cihazlar ile teşhis koyarak uygulaması gerektiği için bu tip ilaçları bulundurmuyoruz. Pet nakil araçlarımızda bir evcil hayvanın günlük yaşantısında ihtiyaç duyabileceği birçok malzeme yedek olarak bulunmaktadır.

Evcil hayvanlarımızı teslim ettiğimiz personeller bu alanda uzmanlar mı? Yeterli donanıma sahipler mi?

Personellerimiz gerektiğinde ilk müdahaleyi yapabilecek ilk yardım bilgisine ve patili dostlarımızın yolculuğa hazırlık , yolculuk süresince ve yolculuktan sonraki ihtiyaçları konusunda tarafımızdan eğitime tabi tutulmuşlardır. Gerekli durumlarda alanlarında uzman veteriner hekimlerimiz tarafından 7/24 destek alabilmekteyiz. Bu sayede can dostlarımız Türkiye’nin neresinde olursa olsun her zaman Hızır Pet Nakil ailesinin profesyonel hizmet anlayışıyla güvende olacaktır.